Magic Slim Tayt Türkiye Bilgi Sitesi – Sipariş Alınır Ürün Görseli

Çayların zayıflamada yardımı

Hibiscus Çayının 8 Faydası

Hibiscus çayı, bahçedeki çaydanlık, çiçekli bitkinin kaynar suda batırılmasıyla yapılır.

Kızılcık benzer bir tart lezzet vardır hem sıcak hem de soğuk tadını çıkarabilirsiniz.

Yerinde ve iklimde büyüdüklerine göre değişen birkaç yüzlerce çeşitten fazla esans türü vardır, ancak Hibiscus sabdariffa en çok ilgi çeken çay yapmak için kullanılır.

Araştırma, içki özensiz çayıyla bağlantılı, kan basıncını düşürebileceğini, bakterilerle mücadele edebileceğini ve hatta kilo vermeye yardımcı olduğunu gösteren bir dizi sağlık faydasını ortaya çıkardı.

1. Antioksidanlarla Paketlenir

Antioksidanlar, hücrelerinize zarar veren serbest radikaller olarak bilinen bileşiklere karşı yardımcı moleküllerdir.

Hibiscus çayı güçlü antioksidan bakımından zengindir ve bu nedenle serbest radikallerin birikmesiyle oluşan hasar ve hastalıkları önlemeye yardımcı olabilir.

Sıçanlarda yapılan bir çalışmada, cazibe özütü, antioksidan enzim sayısını arttırdı ve serbest radikallerin zararlı etkilerini% 92’ye kadar azalttı.

Bir başka sıçan çalışmasında benzer bulgular vardı, bu da yapraklar gibi çekici bitki bölümlerinin güçlü antioksidan özelliklere sahip olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, bunlar yoğun esanslı esans ekstresi kullanılan hayvan çalışmaları olduğunu aklınızda bulundurun. Yüksek ateş çayındaki antioksidanların insanlara nasıl etkilediğini belirlemek için daha fazla çalışma yapılması gerekmektedir.

2. Düşük Kan Basıncına Yardımcı Olabilir

İpek çayının en etkileyici ve en iyi bilinen faydalarından birisi kan basıncını düşürmesidir .

Zamanla yüksek tansiyon kalbe fazladan baskı uygulayarak zayıflamasına neden olabilir. Yüksek tansiyon, artmış kalp hastalığı riski ile de ilişkilidir.

Çeşitli araştırmalar, yüksek kaliteli çayların hem sistolik hem de diyastolik kan basıncını düşürebileceğini bulmuştur.

Bir çalışmada, yüksek tansiyonlu 65 kişiye cazibeli çay veya plasebo verildi. Altı hafta sonra, cazibe çay içenler plaseboya kıyasla sistolik kan basıncında belirgin bir düşüş yaşadılar.

Benzer şekilde, beş çalışmanın 2015 yılında yapılan bir incelemesi, yüksek kaliteli çayların hem sistolik hem de diyastolik kan basıncını sırasıyla ortalama 7.58 mmHg ve 3.53 mmHg azalttığını ortaya koydu.

İçecek çayı, kan basıncını düşürmeye yardımcı olmak için güvenli ve doğal bir yol olsa da, ilaçla etkileşime girebileceğinden, yüksek tansiyon tedavisinde kullanılan bir diüretik tip olan hidroklorotiyazid kullananlar için önerilmez.

Hibiskus Çayı

3. Düşük Kan Yağ Seviyelerine Yardımcı Olabilir

Bazı çalışmalarda, kan basıncının düşürülmesinin yanı sıra, yüksek kaliteli çayların kalp rahatsızlığı için başka bir risk faktörü olan kan yağ seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olabileceği bulundu.

Bir çalışmada, şekerli 60 kişiye ya cazibeli çay ya da siyah çay verildi. Bir ay sonra, cazip çay içenler “iyi” HDL kolestrolü artırdı ve toplam kolesterol , “kötü” LDL kolesterolü ve trigliseritleri düşürdü.

Metabolik sendromlu hastalardaki bir başka çalışmada günde 100 mg esans ekstraktının alınmasının total kolesterolün azalması ve artmış “iyi” HDL kolesterol ile ilişkili olduğu gösterildi.

Bununla birlikte, diğer çalışmalarda yüksek çaylı çayların kan kolesterolüne etkileri konusunda çelişkili sonuçlar ortaya çıkmıştır.

Aslında, 474 katılımcının katıldığı altı çalışmanın gözden geçirilmesi, ilgi çekici çayların kan kolesterolü veya trigliserid düzeylerini önemli ölçüde azaltmadığı sonucuna vardı.

Dahası, kan lipid seviyesindeki yüksek çaylı çayın bir yararı olduğunu gösteren birçok çalışma, metabolik sendrom ve diyabet gibi spesifik koşulları olan hastalarla sınırlıydı.

Genel popülasyon üzerindeki potansiyel etkilerini belirlemek için, yoğun çaylı çayın kan kolesterolü ve trigliserid düzeyleri üzerindeki etkilerini inceleyen daha geniş çaplı çalışmalara ihtiyaç vardır.

4. Karaciğer Sağlığını Artırabilir

Proteinlerin üretilmesinden safra salgısına kadar, yağ parçalanmasına kadar, karaciğeriniz genel sağlık için esastır.

İlginçtir, çalışmalar, cazibenin karaciğer sağlığını geliştirebileceğini ve etkin bir şekilde çalışmasına yardımcı olduğunu göstermiştir.

Aşırı kilolu 19 kişide yapılan bir çalışmada, yüksek özlü özlü çıkarılan 12 hafta boyunca alınan karaciğer steatozunda iyileşme olduğu bulundu. Bu durum, karaciğerde yağ birikimiyle karakterizedir ve karaciğer yetmezliğine neden olabilir.

Hamsterlardaki bir çalışma aynı zamanda cazibe özütünün karaciğer koruma özelliklerini gösterdi; bu, cazibeli özütün ekstraksiyonunun karaciğer hasarının belirteçlerinin azaldığını gösterdi.

Bir başka hayvan araştırmasında sıçanlarda yüksek özlü özler verildiğinde karaciğerdeki birçok ilaç-detoxifying enzim konsantrasyonu% 65’e kadar yükselmiştir.

Bununla birlikte, bu çalışmaların hepsi, özenli çay yerine, özlü özlü maddenin etkilerini değerlendirmiştir. Yüksek çaylı çayın insanlarda karaciğer sağlığını nasıl etkilediğini bilmek için daha ileri araştırmalara ihtiyaç vardır.

5. Kilo Kaybı Olabilir mi?

Çeşitli araştırmalar, cazibe çayının kilo kaybıyla ilişkili olabileceğini ve obeziteye karşı korunmanın mümkün olduğunu ileri sürmektedir.

Bir çalışma, aşırı kilolu 36 katılımcıya yüksek özlü özüt veya plasebo verdi. 12 hafta sonra, cazibe özütü, vücut ağırlığını, vücut yağını, vücut kütle indeksini ve kalça / bel oranını düşürdü.

Bir hayvan çalışmasında benzer bulgular vardı ve obez farelerin yüksek viski özütinin 60 gün süreyle verilmesinin vücut ağırlığının azalmasına yol açtığını bildirdi.

Mevcut araştırmalar, yoğun kullanıma sunulan yoğun esanslı yoğun bakım verilerini içeren çalışmalarla sınırlıdır. Yüksek çayların insanlardaki kilo kaybını nasıl etkileyebileceğini belirlemek için daha fazla çalışma yapılması gerekmektedir.

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )